Recap

Licensed to Boise State University      HY-TEK's Meet Manager 2/2/2013 05:00 PM
                           Bronco Classic - 2/2/2013                           
                                 Jackson Track                                 
                                   Nampa, ID                                   
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Janae Gennette               Unattached B            7.28       7.47q  1 
  2 Breeauna Thompson            Fresno State            7.59       7.65q  2 
  3 Shakira Lewis                Fresno State            7.71       7.74q  4 
  4 Steffanie Jordan             Boise State             7.78       7.81q  5 
  5 Destiny Gammage              Boise State             7.70       7.83q  3 
  6 Megan Burr                   Utah Valley             7.87       7.92q  5 
  7 Rebecca Brown-Renshaw        Utah Valley             8.06       7.95q  1 
  8 Natalie Young-Baker          Utah Valley             8.00       7.97q  2 
  9 Christabel Leonce            Northwest Na            7.90       8.00q  4 
 10 Kia Wilson                   Utah                    7.95       8.07q  3 
 11 Lexis Lange                  College of I            8.33       8.12q  1 
 11 Bethany King                 Utah State              8.12       8.12q  3 
 13 Jameela Hayes                Utah                    8.20       8.14q  5 
 14 Kate Holman                  Boise State             8.19       8.16q  4 
 15 Krissy Knowles               Utah Valley             8.24       8.18q  3 
 16 Melissa Grammer              Northwest Na            8.05       8.21q  1 
 17 Wendy Peterson               Utah Valley             8.08       8.22   2 
 18 Emily Funkhouser             Boise State             8.50       8.25   5 
 19 Angela Kaplar                Utah                    8.30       8.30   2 
 20 Brittany Beame               College of I            8.23       8.33   4 
 21 Hailey Bull                  College of I            8.42       8.35   3 
 22 Aimee Wheeler                Utah Valley             8.22       8.40   5 
 23 Kiyana Williams              Cal St. Los                        8.41   4 
 24 Brittany Sever               Northwest Na            8.39       8.50   2 
 25 Aubri Bosen                  Utah State              8.37       8.51   1 
 26 Jessica Case                 Northwest Na            8.50       8.53   5 
 27 Courtney Schroeder           Northwest Na            8.87       8.59   1 
 28 Morgan Wiedmeier             Northwest Na            8.53       8.65   3 
 29 Shelbie Pope                 Bsu TC                  8.51       8.72   4 
 30 AnnaMarie Forza              Northwest Na            8.71       8.76   2 
 31 Mekenzie Messick             College of I                       8.97   3 
 32 Alice Harris                 Northwest Na            9.23       9.20   1 
 33 Nashfa Hawwa                 College of I                       9.23   2 
 34 Dani Mosbrucker              Bsu TC                  8.50       9.33   4 
 -- Ashley Craddock              Cal St. Los                          FS   5 
 
Women 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Janae Gennette               Unattached B            7.47       7.43   1 
  2 Breeauna Thompson            Fresno State            7.65       7.61   1 
  3 Shakira Lewis                Fresno State            7.74       7.73   1 
  4 Steffanie Jordan             Boise State             7.81       7.75   1 
  5 Destiny Gammage              Boise State             7.83       7.78   1 
  6 Megan Burr                   Utah Valley             7.92       7.88   1 
  7 Rebecca Brown-Renshaw        Utah Valley             7.95       7.90   1 
  8 Kia Wilson                   Utah                    8.07       8.00   2 
  9 Natalie Young-Baker          Utah Valley             7.97       8.03   1 
 10 Jameela Hayes                Utah                    8.14       8.07   2 
 11 Bethany King                 Utah State              8.12       8.10   2 
 12 Lexis Lange                  College of I            8.12       8.11   2 
 13 Kate Holman                  Boise State             8.16       8.12   2 
 14 Krissy Knowles               Utah Valley             8.18       8.17   2 
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Breeauna Thompson            Fresno State           24.45      24.27   1 
  2 Mackenzie Flannigan          Boise State            24.35      24.37   1 
  3 Taryn Campos                 Boise State            24.30      24.57   1 
  4 Shakira Lewis                Fresno State           25.42      25.03   3 
  5 Destiny Gammage              Boise State            24.58      25.32   1 
  6 Steffanie Jordan             Boise State            25.03      25.75   2 
  7 Melissa Grammer              Northwest Na           25.96      26.00   5 
  8 Tajanee Simmons              Boise State            26.00      26.04   6 
  9 Mikkell Minnoch              Utah State             25.90      26.05   5 
  9 Kadie Booth                  Eastern Oreg           25.86      26.05   4 
 11 Hollie Bosworth              Utah State             25.89      26.07   4 
 11 Kia Wilson                   Utah                   25.95      26.07   5 
 13 Rebecca Brown-Renshaw        Utah Valley            25.05      26.10   2 
 14 Megan Sullivan               Eastern Oreg           25.89      26.12   4 
 15 Kyli McSpadden               Utah State             25.90      26.57   4 
 16 Ashley Craddock              Cal St. Los            26.67      26.61   7 
 17 Emily Funkhouser             Boise State            26.00      26.69   5 
 18 Jameela Hayes                Utah                   26.40      26.75   6 
 19 Bethany King                 Utah State             26.78      26.80   7 
 20 Lexis Lange                  College of I           27.00      26.82   8 
 21 Samantha Sweet               Utah Valley            25.99      26.88   5 
 22 Kate Holman                  Boise State            26.00      26.90   6 
 23 Shanna Rippy                 Northwest Na           27.02      27.01   8 
 24 Kiyana Williams              Cal St. Los            26.83      27.11   7 
 25 Sally Hansen                 Utah Valley            26.93      27.16   7 
 26 Cara Jones                   Cal St. Los            25.21      27.23   2 
 27 Dana Wareham                 Utah State             26.80      27.25   7 
 28 Wendy Peterson               Utah Valley            26.12      27.28   6 
 29 Krissy Knowles               Utah Valley            26.62      27.31   6 
 30 Brittany Beame               College of I           26.95      27.32   8 
 31 Jessica Lingwall             Utah Valley            25.77      27.40   3 
 32 Ashli Schulz                 Utah Valley            27.48      27.41   9 
 33 Hannah Lentz                 College of I           27.74      27.64   9 
 34 Morgan Wiedmeier             Northwest Na           27.34      27.90   8 
 35 Allison Escobar              Eastern Oreg           27.37      28.17   9 
 36 Stevee Alletag               College of I           28.00      28.28  10 
 37 Brittany Sever               Northwest Na           28.09      28.63   9 
 38 Shelbie Pope                 Bsu TC                 28.04      29.13  10 
 39 Mekenzie Messick             College of I                      29.88  10 
 40 Alice Harris                 Northwest Na           30.65      30.99  10 
 41 Dani Mosbrucker              Bsu TC                 27.60      31.04   9 
 -- Natalie Young-Baker          Utah Valley            25.58         NT   3 
 -- Courtney Paddock             Utah Valley            25.65         NT   3 
 -- Kaitlyn Wilcox               Utah State             25.82         NT   3 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Yvonne Bennett               Boise State            58.55      57.02   3 
  1 Cyntrail Pierce              Boise State            57.73      57.02   2 
  3 Alyssa Johnson               Utah                   57.02      57.45   1 
  4 Megan Kelley                 Boise State            55.85      58.06   1 
  5 Chelsey Washington           Boise State            57.20      58.09   1 
  6 Courtney Paddock             Utah Valley            57.12      58.50   1 
  7 Lauryn McKay                 Utah                   58.50      58.63   2 
  8 Melissa Grammer              Northwest Na           58.70      58.78   3 
  9 Emily Funkhouser             Boise State            57.50      58.80   2 
 10 Tajanee Simmons              Boise State            57.50      59.10   2 
 11 Megan Sullivan               Eastern Oreg           59.00      59.87   3 
 12 Hannah Borden                Northwest Na           59.10    1:00.43   4 
 13 Katherine VandePol           Utah State           1:01.17    1:00.50   5 
 14 Samantha Sweet               Utah Valley            58.52    1:00.55   2 
 15 Lisa Palomaki                Utah                 1:00.84    1:00.66   5 
 16 Kadie Booth                  Eastern Oreg           59.07    1:00.71   4 
 17 Shanna Rippy                 Northwest Na           59.40    1:00.88   4 
 18 Dana Wareham                 Utah State             59.42    1:01.04   4 
 19 Sam Alderman                 Boise State            59.88    1:01.43   5 
 20 Kyli McSpadden               Utah State             59.24    1:01.48   4 
 21 Ayana Younge                 Cal St. Los            58.96    1:01.76   3 
 22 Morgan Wiedmeier             Northwest Na         1:00.10    1:01.97   5 
 23 Sarah Thayne                 Utah                 1:03.38    1:02.44   6 
 24 Megan Klingensmith           Utah State           1:03.69    1:03.96   6 
 25 Allison Escobar              Eastern Oreg         1:01.73    1:05.05   5 
 26 Adelaide Bedke               Utah State                      1:05.57   6 
 27 Kathryn Curtis               Northwest Na         1:05.39    1:06.97   6 
 -- Raquel Rochon                Cal St. Los                         DNF   6 
 
Women 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Talissa Baldovino            Eastern Oreg         1:38.00    1:40.91  
  2 Irene Olivo                  Eastern Oreg         1:39.00    1:43.99  
  3 Tiana Thomas                 College of I         1:39.00    1:45.88  
  4 Laura Hansen                 Eastern Oreg                    1:48.23  
  5 Hailee Hollingsworth         Eastern Oreg                    1:50.94  
  6 Emma Kost                    Eastern Oreg         1:42.00    1:51.91  
 
Women 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Emma Bates                   Boise State          2:11.30    2:11.14   1 
  2 Rosalie Waller               Utah                 2:08.80    2:11.70   1 
  3 Ali Eisenbeiss               Utah                 2:10.58    2:12.82   1 
  4 Tylee Newman                 Utah State           2:13.00    2:13.34   1 
  5 Ashley Miller                Oiselle Raci         2:14.00    2:14.09   1 
  6 Meagan Paracholski           Fresno State         2:11.63    2:14.84   1 
  7 Andrea Chavez                Utah                 2:06.96    2:15.13   1 
  8 Marissa Opatz                Boise State          2:18.10    2:17.94   2 
  9 Kendahl Melvin               Utah                 2:18.39    2:18.20   2 
 10 Charlotte Kuzminsky          Utah                 2:17.00    2:18.47   2 
 11 Natalie Evans                Northwest Na         2:16.34    2:18.48   2 
 12 Jamie Knapp                  Boise State          2:17.10    2:19.79   2 
 13 Brooke Hodson-Davies         Unattached           2:25.00    2:19.97   3 
 14 Brittany Bushman             Utah State           2:22.24    2:20.98   3 
 15 Stephanie Burt               Utah State           2:19.50    2:21.35   2 
 16 Megan Thompson               Cal St. Los                     2:22.86   3 
 17 Allison Aafedt               Utah                 2:21.10    2:23.67   2 
 18 Nikki Rietz                  Utah                 2:17.00    2:23.76   2 
 19 Alyssa Williams              Boise State          2:24.20    2:23.90   3 
 20 Shaelee Sweatfield           Utah Valley          2:22.00    2:24.23   3 
 21 Christine Harwood            Northwest Na         2:25.00    2:26.27   3 
 22 Taylor Gomez                 Utah Valley          2:17.00    2:26.74   2 
 23 Gately Garnett               Utah Valley          2:28.00    2:28.48   3 
 24 Marie Miller                 Northwest Na         2:30.00    2:29.50   3 
 
Women 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jordan Engelhardt            College of I         3:08.00    3:07.12  
  2 Elynn Smith                  College of I         3:08.00    3:10.55  
  3 Laura Hansen                 Eastern Oreg                    3:15.30  
  4 Hailee Hollingsworth         Eastern Oreg                    3:20.99  
 
Women 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Marissa VanderMalle          Boise State          4:52.30    4:55.02   1 
  2 Alex Litzsinger              Utah State           4:59.08    4:56.12   1 
  3 Rici Morrill                 Boise State          4:57.90    5:04.42   1 
  4 Lauren Lucas                 Boise State          4:58.00    5:05.39   1 
  5 Arianna Celis                Cal St. Los          4:46.01    5:05.42   1 
  6 Shannon Susbauer             Boise State          5:02.00    5:05.66   1 
  7 Nikki Rietz                  Utah                 5:10.00    5:07.79   1 
  8 Stella Kubasch               Fresno State         5:00.00    5:09.69   1 
  9 Taryn Treadway               Boise State          5:06.50    5:10.46   1 
 10 Darian Sharp                 Utah Valley          5:04.22    5:12.09   1 
 11 Sora Klopfenstein            College of I         5:13.35    5:16.59   2 
 12 Mattie Stanford              Boise State          5:20.20    5:18.82   3 
 13 Mikesell Clegg               Utah Valley          5:25.00    5:18.96   3 
 14 Sarah Johnson                College of I         5:12.31    5:19.28   2 
 15 Kenna Middleton              College of I         5:19.35    5:19.84   3 
 16 Angela Blackham              Utah Valley          5:08.17    5:19.95   1 
 17 Cara Strodel                 Boise State          5:17.80    5:20.12   2 
 18 Jessica Wilding              Utah Valley          5:15.62    5:20.23   2 
 19 Sarah Bisterfeldt            Boise State          5:10.80    5:20.27   2 
 20 Celeste Gutzman              Utah Valley          5:15.00    5:20.44   2 
 21 Anna Preciado                Boise State          5:10.40    5:21.27   1 
 22 Jordan Powell                Northwest Na         5:15.00    5:21.58   2 
 23 Bridget Hazel                Utah Valley          5:18.00    5:22.18   2 
 24 Hayley Gregoire              Boise State          5:19.30    5:25.24   3 
 25 Harley Murray                Utah Valley          5:23.14    5:29.70   3 
 26 Nikki Dotter                 Utah                 5:20.00    5:31.50   3 
 27 Danielle Zehrung             Boise State          5:25.00    5:32.98   3 
 28 Julianna Mock                Boise State          5:30.00    5:35.38   3 
 29 Alex Shaw                    Utah                 5:20.00    5:35.79   3 
 30 Jocelyn Allen                College of I         5:29.00    5:42.04   3 
 31 Sarah Walsh                  College of I                    5:43.36   3 
 32 Amanda Wisenor               Boise State          5:26.00    5:44.64   3 
 
Women 3000 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hillary Holt                 College of I         9:55.00    9:45.96   1 
  2 Susannah Hurst               Utah                 9:44.01   10:08.15   1 
  3 Rebekah Winterton            Utah                10:25.00   10:14.77   1 
  4 Darian Sharp                 Utah Valley         10:07.40   10:16.48   1 
  5 Maritza Hernandez            Cal St. Los         10:30.00   10:24.90   1 
  6 Kelsey Giardelli             Utah State          10:54.43   10:27.50   2 
  7 Celeste Gutzman              Utah Valley         10:45.00   10:29.59   2 
  8 Angela Blackham              Utah Valley         10:26.15   10:30.12   1 
  9 Ashley Robison               Utah State          10:38.93   10:31.15   2 
 10 Sabrina Lopez                Cal St. Los         10:37.83   10:32.77   2 
 11 Katelyn Stringfellow         Utah                10:30.46   10:36.13   1 
 12 Jessica Wilding              Utah Valley         10:35.00   10:38.70   1 
 13 Alyssa Stetler               Utah                10:40.00   10:39.07   2 
 14 Andi Hayes                   College of I        10:32.00   10:39.89   1 
 15 Bridget Hazel                Utah Valley         10:37.50   10:44.77   1 
 16 Mikesell Clegg               Utah Valley         10:59.72   10:51.85   2 
 17 Kaitlyn Gerard               College of I        10:32.00   10:53.11   1 
 18 Hilary Troutner              Utah                10:53.61   11:02.99   2 
 19 Hailey Bradshaw              Northwest Na        11:12.38   11:11.28   2 
 20 Myja Maki                    College of I                   11:12.04   2 
 21 Angeline Getty               College of I                   11:20.26   2 
 22 Cristal Delgado              Eastern Oreg                   11:25.50   2 
 23 Jaydn Gourley                Northwest Na        11:22.52   11:41.44   2 
 24 Kailey Wilson                Eastern Oreg                   11:46.49   2 
 
Women 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Tajanee Simmons              Boise State             8.90       9.02q  3 
  2 Marie Smith                  Northwest Na            8.99       9.03q  5 
  2 Angela Kaplar                Utah                    8.85       9.03q  2 
  4 Cree Phillips                Utah State              9.32       9.12q  5 
  5 Brianne Campbell             Utah State              9.31       9.14q  4 
  6 Krissy Knowles               Utah Valley             9.17       9.20q  2 
  7 Lexie Esplin                 Utah Valley             9.17       9.33q  1 
  8 Kate Holman                  Boise State             9.21       9.35q  3 
  9 Hannah Borden                Northwest Na            9.32       9.36q  5 
 10 Cara Jones                   Cal St. Los             9.01       9.41q  5 
 11 Sally Hansen                 Utah Valley             9.18       9.52q  1 
 12 Laura Pridgen                Northwest Na            9.76       9.55q  4 
 13 Irene Olivo                  Eastern Oreg                       9.58q  3 
 14 Suzie Vozarova               Utah                    9.55       9.59q  3 
 15 Courtney Schroeder           Northwest Na            9.60       9.61q  1 
 16 Mykah Heaton                 Utah Valley             9.08       9.62q  4 
 17 Jessica Lingwall             Utah Valley             8.96       9.63   4 
 18 Aubri Bosen                  Utah State              9.61       9.66   2 
 19 Laycee Elliott               Utah State              9.85       9.80   5 
 20 Trish Adams                  Utah State             10.98       9.82   1 
 21 Gately Garnett               Utah Valley             9.10       9.84   3 
 22 Autumn Robertson             Utah Valley             9.20       9.86   2 
 23 McKenzie Johnson             Utah State             10.06       9.88   4 
 24 Tiana Thomas                 College of I            9.60       9.92   1 
 25 Emma Kost                    Eastern Oreg                      10.12   2 
 26 Adelaide Bedke               Utah State              9.95      10.17   5 
 27 Ali Shields                  Utah Valley             9.40      10.19   4 
 28 Ashli Schulz                 Utah Valley             9.56      10.30   2 
 29 Allison Rodgers              Eastern Oreg           10.60      10.32   3 
 30 Kathryn Curtis               Northwest Na           10.74      10.78   2 
 31 Lexi Sarver                  Northwest Na            9.70      11.75   3 
 
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Angela Kaplar                Utah                    9.03       8.5h   1 
  2 Brianne Campbell             Utah State              9.14       8.7h   1 
  3 Marie Smith                  Northwest Na            9.03       8.9h   1 
  4 Krissy Knowles               Utah Valley             9.20       8.87   1 
  5 Tajanee Simmons              Boise State             9.02       8.9h   1 
  6 Cree Phillips                Utah State              9.12       9.0h   1 
  7 Kate Holman                  Boise State             9.35       8.98   1 
  8 Sally Hansen                 Utah Valley             9.52       9.1h   2 
  9 Cara Jones                   Cal St. Los             9.41       9.1h   2 
  9 Lexie Esplin                 Utah Valley             9.33       9.1h   1 
 11 Hannah Borden                Northwest Na            9.36       9.2h   2 
 12 Mykah Heaton                 Utah Valley             9.62       9.2h   2 
 13 Irene Olivo                  Eastern Oreg            9.58       9.6h   2 
 14 Laura Pridgen                Northwest Na            9.55       9.6h   2 
 14 Suzie Vozarova               Utah                    9.59       9.6h   2 
 16 Courtney Schroeder           Northwest Na            9.61      10.2h   2 
 
Women 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Utah  'A'                                         3:48.20    3:50.46   2 
     1) Alyssa Johnson                  2) Ali Eisenbeiss                 
     3) Lauryn McKay                    4) Rosalie Waller                 
  2 Utah State  'A'                                   3:50.00    3:51.79   2 
     1) Laycee Elliott                  2) Hollie Bosworth                
     3) Mikkell Minnoch                 4) Kaitlyn Wilcox                 
  3 Utah Valley  'A'                                  3:52.33    3:56.34   2 
     1) Samantha Sweet                  2) Rebecca Brown-Renshaw          
     3) Mykah Heaton                    4) Courtney Paddock               
  4 Boise State  'A'                                  3:55.00    4:00.33   2 
     1) Yvonne Bennett                  2) Steffanie Jordan               
     3) Cyntrail Pierce                 4) Destiny Gammage                
  5 Utah Valley  'B'                                  3:59.05    4:00.65   1 
     1) Natalie Young-Baker             2) Lexie Esplin                   
     3) Taylor Gomez                    4) Sally Hansen                   
  6 Utah  'B'                                         4:05.00    4:02.62   1 
     1) Lisa Palomaki                   2) Allison Aafedt                 
     3) Kendahl Melvin                  4) Sarah Thayne                   
  7 Eastern Oregon  'A'                               3:59.65    4:03.57   1 
     1) Talissa Baldovino               2) Kadie Booth                    
     3) Irene Olivo                     4) Megan Sullivan                 
  8 Boise State  'B'                                  4:00.00    4:05.21   1 
     1) Jamie Knapp                     2) Marissa Opatz                  
     3) Lauren Lucas                    4) Rici Morrill                   
  9 Cal St. Los Angeles  'A'                          3:58.00    4:08.97   2 
     1) Ayana Younge                    2) Kiyana Williams                
     3) Megan Thompson                  4) Raquel Rochon                  
 
Women Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cal St. Los Angeles  'A'                         11:49.77   12:19.29  
     1) Arianna Celis                   2) Ayana Younge                   
     3) Megan Thompson                  4) Lisa Ohberg                    
 
Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jodi Williams                Utah State             1.65m      1.75m    5-08.75 
  2 Lauran Johnson               Boise State            1.65m      1.70m    5-07.00 
  3 Rachel Orr                   Utah State             1.65m     J1.70m    5-07.00 
  4 Mariah Thompson              Utah State             1.65m      1.65m    5-05.00 
  5 Jessica Lingwall             Utah Valley            1.65m      1.60m    5-03.00 
  6 Brianne Campbell             Utah State             1.65m      1.55m    5-01.00 
  7 Suzie Vozarova               Utah                   1.58m     J1.55m    5-01.00 
  8 Laura Pridgen                Northwest Na           1.49m      1.50m    4-11.00 
  8 Autumn Robertson             Utah Valley            1.65m      1.50m    4-11.00 
  8 Lexi Sarver                  Northwest Na           1.50m      1.50m    4-11.00 
 11 Chelsey Taylor               Utah State             1.53m     J1.50m    4-11.00 
 11 Courtney Schroeder           Northwest Na           1.54m     J1.50m    4-11.00 
 13 Mykah Heaton                 Utah Valley            1.51m     J1.50m    4-11.00 
 13 Ashlee Barker                Eastern Oreg                     J1.50m    4-11.00 
 -- Candace Crew                 College of I           1.56m         NH            
 -- Ellie Clow                   Eastern Oreg                         NH            
 -- Allison Rodgers              Eastern Oreg           1.52m         NH            
 -- Daphne Jones                 Utah State             1.55m         NH            
 -- Laura Dauz                   Eastern Oreg                         NH            
 
Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Klaudia Rokossa              Utah                   3.93m      3.80m   12-05.50 
  2 Lexis Lange                  College of I           2.90m      2.90m    9-06.25 
 -- Jeni Christensen             Utah State                           NH            
 
Women Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Janae Gennette               Unattached B           6.53m      6.21m   20-04.50 
  2 Je'Nia Sears                 Fresno State           5.96m      6.06m   19-10.75 
  3 Jasmyn Jewett                Unattached B           5.48m      5.44m   17-10.25 
  4 Cree Phillips                Utah State             5.18m      5.35m   17-06.75 
  5 Hannah Lentz                 College of I           5.10m      5.18m   17-00.00 
  6 Daphne Jones                 Utah State             5.28m      5.15m   16-10.75 
  7 Lexie Esplin                 Utah Valley            5.14m      5.05m   16-07.00 
  8 Aimee Wheeler                Utah Valley            4.88m      4.96m   16-03.25 
  9 McKenzie Johnson             Utah State             4.97m      4.94m   16-02.50 
  9 Allison Rodgers              Eastern Oreg           4.99m      4.94m   16-02.50 
 11 Ashlee Barker                Eastern Oreg                      4.78m   15-08.25 
 12 Trish Adams                  Utah State             4.93m      4.69m   15-04.75 
 13 Jessica Case                 Northwest Na           5.02m      4.64m   15-02.75 
 14 Laura Pridgen                Northwest Na           4.56m      4.59m   15-00.75 
 
Women Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jasmyn Jewett                Unattached B          11.70m     11.72m   38-05.50 
  2 Ali Shields                  Utah Valley           11.03m     10.67m   35-00.25 
  3 Hailey Bull                  College of I          10.86m     10.58m   34-08.50 
 -- Hannah Lentz                 College of I                       FOUL            
 
Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Meagan McKee                 Fresno State          16.18m     14.88m   48-10.00 
  2 Maryn Pincock                Utah Valley           13.91m     14.04m   46-00.75 
  3 Vessie Umu                   Northwest Na          12.97m     12.51m   41-00.50 
  4 Carly Dranginis              Northwest Na          12.59m     12.13m   39-09.75 
  5 Melanie Heslop               Utah State                       12.11m   39-08.75 
  6 Chelsey Stegelmeier          Utah Valley           11.96m     11.74m   38-06.25 
  7 Emily Abbott                 Eastern Oreg          11.41m     11.62m   38-01.50 
  8 Taylor VanValey              Northwest Na          12.30m     11.55m   37-10.75 
  9 Keeley Eldredge              Utah State                       11.36m   37-03.25 
 10 Rachel Garrett               Utah Valley           10.86m     10.83m   35-06.50 
 11 Jessica Sosnowski            Eastern Oreg          10.92m     10.70m   35-01.25 
 12 AnnaMarie Forza              Northwest Na          10.37m     10.41m   34-02.00 
 13 Caitlin Curtis               Northwest Na          11.29m     10.13m   33-03.00 
 14 Kassandra Johnson            Northwest Na          10.00m      9.76m   32-00.25 
 15 Abby Andrews                 Utah State                        9.70m   31-10.00 
 16 Trish Adams                  Utah State             9.07m      9.63m   31-07.25 
 16 McKenzie Johnson             Utah State             9.99m      9.63m   31-07.25 
 18 Eulalia Kafari               College of I                      9.53m   31-03.25 
 19 Rachel Campbell              College of I                      9.30m   30-06.25 
 20 Daphne Jones                 Utah State             9.75m      9.09m   29-10.00 
 21 Cree Phillips                Utah State             9.02m      8.67m   28-05.50 
 -- Lacie Rasley                 Boise State           13.80m       FOUL            
 
Women Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Meagan McKee                 Fresno State          17.85m     18.89m   61-11.75 
  2 Caitlin Byrd                 Fresno State          18.07m     17.26m   56-07.50 
  3 Keeley Eldredge              Utah State                       17.08m   56-00.50 
  4 J'Quyra Moncur-Blue          Fresno State          17.54m     16.72m   54-10.25 
  5 Lindsey Spencer              Unattached            17.59m     16.50m   54-01.75 
  6 Melanie Heslop               Utah State                       16.40m   53-09.75 
  7 Karyna Armstrong             Unattached B          16.00m     15.52m   50-11.00 
  8 Carly Dranginis              Northwest Na          15.21m     15.32m   50-03.25 
  9 Jessica Sosnowski            Eastern Oreg          14.35m     14.72m   48-03.50 
 10 Kady Stafford                Boise State           15.75m     14.46m   47-05.25 
 11 Whitney Amoth                Boise State           14.00m     13.97m   45-10.00 
 12 Lacie Rasley                 Boise State           14.13m     13.90m   45-07.25 
 13 Maryn Pincock                Utah Valley           14.12m     13.81m   45-03.75 
 14 Alicia Hedrick               Northwest Na          14.83m     13.13m   43-01.00 
 15 Jasmine Warrington           Northwest Na          13.48m     12.95m   42-06.00 
 16 Taylor VanValey              Northwest Na          12.96m     12.82m   42-00.75 
 17 Vessie Umu                   Northwest Na          13.60m     12.24m   40-02.00 
 18 Julia Klingler               Utah State                       12.13m   39-09.75 
 19 Abby Andrews                 Utah State                       12.06m   39-07.00 
 19 Lexi Sarver                  Northwest Na          13.25m     12.06m   39-07.00 
 21 Caitlin Curtis               Northwest Na          13.80m     12.04m   39-06.00 
 22 Chelsey Stegelmeier          Utah Valley           12.31m     11.79m   38-08.25 
 23 Victoria Rodriguez           Boise State           12.00m     11.73m   38-06.00 
 24 Rachel Garrett               Utah Valley           12.57m     11.12m   36-05.75 
 25 Emily Abbott                 Eastern Oreg          11.00m      9.76m   32-00.25 
 26 Kassandra Johnson            Northwest Na          11.00m      8.96m   29-04.75 
 
Men 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Nicholas Taylor              Utah Valley             6.78       6.89q  2 
  2 Allah Laryea-Akrong          Utah Valley             6.67       6.90q  1 
  2 Nic Bowens                   Utah State              6.83       6.90q  4 
  4 Will Henry                   Utah State              6.88       6.92q  4 
  5 Daveon Collins               Boise State             6.81       6.99q  3 
  6 Steven Morelli               Bsu TC                  7.30       7.20q  2 
  7 Mitchell Gillespie           Unattached              7.24       7.21q  4 
  8 Austin Cramer                Unattached -            7.27       7.26q  3 
  9 Jacob Oswalt                 Northwest Na            7.23       7.28q  3 
 10 Logan Rusch                  Utah Valley             7.19       7.29q  2 
 11 Jordan Peterson              Utah Valley             7.10       7.31q  2 
 12 Rand Hughes                  Utah Valley             7.12       7.33q  1 
 13 Jacob Brydson                Utah Valley             7.12       7.35q  1 
 14 Evan Hershey                 College of I            7.39       7.40q  1 
 15 Stephen Larlee               Northwest Na            7.40       7.48q  2 
 16 Andrew Bertram               Northwest Na            7.53       7.50q  4 
 17 Kevin Brough                 Utah State              7.57       7.55   3 
 18 Alex Wirtz                   College of I            7.61       7.59   1 
 19 Collin Coulter               Northwest Na                       7.61   4 
 20 Richard Predmore             Northwest Na            7.58       7.63   2 
 21 Cameron Colby                Northwest Na                       7.64   3 
 22 Alex Reich                   Northwest Na            7.55       7.69   4 
 23 Kiana Walker                 Club Walker             7.60       7.70   1 
 24 Tyler Stephens               Utah State              7.48       7.71   3 
 25 Bobby Mueller                Bsu TC                  7.30       7.79   1 
 26 Chad Kadel                   Bsu TC                  7.68       7.84   2 
 26 Christian Li                 College of I                       7.84   4 
 -- Derek Sepe                   Northwest Na            7.25         FS   4 
 
Men 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Allah Laryea-Akrong          Utah Valley             6.90       6.76   1 
  2 Nic Bowens                   Utah State              6.90       6.80   1 
  3 Daveon Collins               Boise State             6.99       6.82   1 
  4 Nicholas Taylor              Utah Valley             6.89       6.84   1 
  5 Will Henry                   Utah State              6.92       6.88   1 
  6 Logan Rusch                  Utah Valley             7.29       7.14   2 
  7 Mitchell Gillespie           Unattached              7.21       7.17   1 
  8 Steven Morelli               Bsu TC                  7.20       7.20   1 
  9 Jacob Brydson                Utah Valley             7.35       7.21   2 
 10 Austin Cramer                Unattached -            7.26       7.23   1 
 11 Jordan Peterson              Utah Valley             7.31       7.27   2 
 12 Jacob Oswalt                 Northwest Na            7.28       7.32   2 
 13 Rand Hughes                  Utah Valley             7.33       7.34   2 
 14 Evan Hershey                 College of I            7.40       7.45   2 
 15 Andrew Bertram               Northwest Na            7.50       7.49   2 
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Allah Laryea-Akrong          Utah Valley            21.44      21.18   1 
  2 Nic Bowens                   Utah State             21.07      21.45   1 
  3 Nicholas Taylor              Utah Valley            21.61      21.75   2 
  4 Will Henry                   Utah State             21.44      21.85   1 
  5 Cole Lambourne               Utah State             21.80      21.91   2 
  6 Karrie Butler                Boise State            21.90      21.98   1 
  7 Andrew Curtis                Northwest Na           22.10      21.99   3 
  8 Paul Robertson               Boise State            21.90      22.29   2 
  9 Jacob Brydson                Utah Valley            22.13      22.47   3 
 10 Jacob Bautista               Utah State             21.74      22.58   2 
 11 Mitchell Gillespie           Unattached             22.60      22.82   4 
 12 David Harris                 Northwest Na           22.50      22.85   4 
 12 Logan Rusch                  Utah Valley            22.45      22.85   3 
 14 Blake Adams                  Utah Valley            23.15      22.93   5 
 15 Rand Hughes                  Utah Valley            22.76      23.15   4 
 16 Jacob Oswalt                 Northwest Na           23.30      23.20   6 
 16 Jordan Peterson              Utah Valley            22.25      23.20   3 
 18 Steven Morelli               Bsu TC                 24.60      23.25   8 
 19 Grant Wilson                 Eastern Oreg           22.58      23.31   4 
 20 Derek Sepe                   Northwest Na           23.40      23.41   6 
 21 Evan Hershey                 College of I           23.45      23.46   6 
 22 Collin Coulter               Northwest Na           23.91      23.69   7 
 23 Cole Eisenhour               Utah Valley            22.97      23.83   5 
 23 Bryon Peeples                Eastern Oreg           23.00      23.83   5 
 25 Alex Wirtz                   College of I           24.52      24.02   8 
 26 Cameron Colby                Northwest Na                      24.12   7 
 27 Kevin Brough                 Utah State             24.23      24.16   8 
 28 Alex Reich                   Northwest Na           24.04      24.24   8 
 29 Kyle McLaughlin              Northwest Na           23.50      24.35   6 
 30 John Fronk                   College of I           23.35      24.42   5 
 31 Chad Kadel                   Bsu TC                 24.14      25.22   8 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Manoah Wesson                Boise State            47.79      47.71   1 
  2 Bret Scheve                  Boise State            48.75      49.08   1 
  3 Paul Robertson               Boise State            47.85      49.18   1 
  4 Andrew Curtis                Northwest Na           49.50      49.20   2 
  5 Jeff Daw                     Boise State            47.90      49.52   1 
  6 Blake Adams                  Utah Valley            48.75      49.88   2 
  7 Tyler June                   Boise State            49.15      50.97   2 
  8 Justin Jenkins               Utah State             50.24      51.06   2 
  8 David Harris                 Northwest Na           50.90      51.06   3 
 10 Rex Stanley                  Boise State            51.01      51.54   3 
 11 Adam Ruggiero                Boise State            51.20      51.92   3 
 12 Grant Wilson                 Eastern Oreg           50.55      51.97   3 
 13 Sam Hawkins                  Utah State                        52.13   4 
 14 Stephen Wickhamshire         Utah Valley            52.45      52.74   4 
 15 Danny Verdieck               Unattached B           51.00      53.05   3 
 15 Collin Coulter               Northwest Na           51.60      53.05   4 
 17 Bryon Peeples                Eastern Oreg           50.50      53.80   2 
 18 Tanner Clark                 Utah State                        55.66   4 
 
Men 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ryan Booth                   Eastern Oreg         1:19.00    1:20.13  
  2 Nick Hampton                 College of I         1:21.00    1:21.24  
  3 Hans Roelle                  Eastern Oreg         1:22.00    1:22.58  
  4 Humberto Bravo               Eastern Oreg         1:22.50    1:25.28  
  5 Doug Benson                  Eastern Oreg         1:24.00    1:26.10  
  6 Zach Seely                   Eastern Oreg                    1:27.67  
  7 Calvin Edward                Eastern Oreg                    1:28.56  
 
Men 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Drew O'Donoghue McDonald     Boise State          1:52.30    1:54.41   1 
  2 Mat Moyer                    Unattached B         1:54.30    1:54.48   1 
  3 Eric Shellhorn               Utah State           1:55.90    1:55.41   1 
  4 Tyler Rackleff               Boise State          1:54.61    1:55.78   1 
  5 Joe McFadden                 Boise State          1:55.80    1:56.27   1 
  6 Nick Tatro                   Boise State          1:54.60    1:56.32   1 
  7 Aaron Leyva                  Boise State          1:56.80    1:57.35   1 
  8 Gary Hatch                   Unattached           1:56.00    1:57.70   1 
  9 Josh Monsen                  Utah Valley          1:59.00    1:57.91   2 
 10 Brandon Yardley              Utah Valley          1:54.00    1:58.05   1 
 11 Spencer Russell              Utah State                      1:58.16   2 
 12 Jacob Hollander              Northwest Na         1:57.02    1:58.60   2 
 13 Curtis Capell                Northwest Na         1:58.00    2:01.23   2 
 14 Tanner Smith                 Utah Valley          1:57.00    2:02.52   2 
 15 Justin Webb                  Northwest Na         1:58.00    2:03.49   2 
 16 Jason Hodson                 Utah Valley          2:01.00    2:03.65   2 
 17 Benard Ngeno                 Northwest Na         1:59.17    2:03.71   2 
 18 Tanner Charles               Utah Valley          1:57.00    2:04.11   2 
 19 Ryan Compagnone              Bsu TC               1:59.00    2:04.46   2 
 20 Jon Goble                    Utah State                      2:08.86   2 
 21 Josh Merioles                Northwest Na         2:00.00    2:09.09   2 
 
Men 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hans Roelle                  Eastern Oreg         2:26.80    2:29.48  
  2 Dominic Bolin                College of I         2:30.00    2:30.93  
  3 Doug Benson                  Eastern Oreg         2:27.00    2:33.94  
  4 Christopher Roeper           College of I         2:34.00    2:34.88  
  5 Zach Seely                   Eastern Oreg         2:32.00    2:35.23  
  6 Calvin Edward                Eastern Oreg                    2:36.78  
 -- Nick Hampton                 College of I         2:30.00        DNF  
 
Men 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ty Axtman                    Unattached B         4:09.20    4:10.60   1 
  2 Jeff Howard                  Boise State          4:08.80    4:11.24   1 
  3 David Elliott                Boise State          4:12.00    4:12.18   1 
  4 Zach Wiles                   Boise State          4:14.60    4:14.90   1 
  5 Barak Watson                 Boise State          4:09.20    4:15.18   1 
  6 Aaron Back                   Boise State          4:12.00    4:15.63   1 
  7 Kyle Brush                   Boise State          4:14.70    4:17.16   1 
  8 Chris Dorton                 Utah Valley          4:14.01    4:23.26   1 
  9 Jake Meeker                  College of I         4:24.00    4:24.26   2 
 10 Wyatt Diderickson            Boise State          4:19.00    4:25.25   1 
 11 Brandon Edmondson            Utah Valley          4:25.00    4:25.52   2 
 12 Kyle Merritt                 Boise State          4:25.00    4:26.10   2 
 13 Macy Butterfield             Utah Valley          4:21.82    4:27.42   2 
 14 Nick Lobb                    Boise State          4:25.00    4:28.40   2 
 15 Kody Coxen                   Eastern Oreg         4:20.60    4:28.51   1 
 16 Jacob Barton                 Utah State           4:23.00    4:28.55   2 
 17 Ryan Neumann                 Boise State          4:25.00    4:33.43   2 
 18 Ryan Byrd                    Boise State          4:21.10    4:33.70   2 
 19 Michael Gordon               Northwest Na         4:35.00    4:35.03   2 
 20 Kevin Chamberlain            Utah Valley          4:24.85    4:36.76   2 
 21 Levi Nelson                  Bsu TC               4:27.00    4:37.93   2 
 22 Brenden Emery                Utah Valley          4:19.51    4:39.74   1 
 23 Matt Goodwin                 College of I                    4:40.51   2 
 24 Justin Webb                  Northwest Na         4:35.00    4:49.84   2 
 25 Donny Knapp                  Bsu TC               4:44.00    5:04.86   2 
 
Men 3000 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kade Jensen                  Utah State           9:02.39    8:43.24   1 
  2 Isaac Updike                 Eastern Oreg         8:45.02    8:45.27   1 
  3 Jason Hunt                   College of I         8:42.00    8:45.98   1 
  4 Chris Martinez               Utah State           8:43.35    8:47.36   1 
  5 Macy Butterfield             Utah Valley          8:57.04    8:54.54   1 
  6 Tom Derr                     Utah State           9:11.09    8:56.09   2 
  7 Chris Dorton                 Utah Valley          9:01.00    9:00.93   1 
  8 Lucas Updike                 Eastern Oreg         9:00.00    9:00.96   1 
  9 Miles Ranck                  College of I                    9:02.75   2 
 10 Logan Wood                   Utah Valley          9:12.00    9:08.65   2 
 11 Kaleb Fleenor                Northwest Na         9:15.00    9:10.43   2 
 12 Alex Martinez                Eastern Oreg         9:21.93    9:23.55   2 
 13 Matt Rankin                  Northwest Na         9:25.00    9:24.66   2 
 14 Kody Shriver                 Eastern Oreg         9:00.00    9:27.39   1 
 15 Dan Williams                 College of I                    9:28.01   2 
 16 Joshua Wise                  Eastern Oreg         9:31.80    9:30.51   2 
 17 Jason Hodson                 Utah Valley          9:32.00    9:39.20   2 
 18 Brandon Edmondson            Utah Valley          9:05.32    9:49.49   1 
 19 Nelson Orton                 Utah Valley          9:19.21    9:51.09   2 
 
Men 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rolando Trammel              Boise State             7.90       8.09q  1 
  2 Jon Goble                    Utah State              8.30       8.45q  2 
  3 Cole Eisenhour               Utah Valley             8.49       8.52q  2 
  4 Kalon Weston                 Utah State              8.63       8.55q  2 
  5 Austin Cramer                Unattached -            8.58       8.59q  1 
  6 Danny Verdieck               Unattached B            8.65       8.63q  1 
  7 Mike Hurd                    Unattached              8.51       8.68q  2 
  7 Kyle McLaughlin              Northwest Na            8.75       8.68q  1 
  9 Rimar Christie               Northwest Na            8.44       8.70   1 
 10 Daniel Mosman                Utah State              8.44       8.72   1 
 11 Jeremy Malnes                Boise State             8.40       8.77   2 
 12 Roderick Townsend            Boise State             8.60       8.91   2 
 13 Ryan Rosenau                 Eastern Oreg                       9.01   1 
 14 Tyler Stephens               Utah State              9.27       9.09   2 
 15 Micah Spatz                  Unattached -            8.59       9.18   1 
 16 Luke Conklin                 Northwest Na            9.62       9.42   2 
 
Men 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Rolando Trammel              Boise State             8.09       8.02  
  2 Jon Goble                    Utah State              8.45       8.21  
  3 Cole Eisenhour               Utah Valley             8.52       8.47  
  4 Austin Cramer                Unattached -            8.59       8.49  
  5 Kalon Weston                 Utah State              8.55       8.54  
  6 Mike Hurd                    Unattached              8.68       8.61  
  7 Kyle McLaughlin              Northwest Na            8.68       8.74  
 
Men 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Utah State  'A'                                   3:18.41    3:20.02   2 
     1) Jacob Bautista                  2) Cole Lambourne                 
     3) Kalon Weston                    4) Daniel Mosman                  
  2 Utah Valley  'A'                                  3:16.33    3:21.82   2 
     1) Jacob Brydson                   2) Nicholas Taylor                
     3) Logan Rusch                     4) Blake Adams                    
  3 Eastern Oregon  'A'                               3:22.87    3:27.69   2 
     1) Grant Wilson                    2) Hans Roelle                    
     3) Ryan Rosenau                    4) Ryan Booth                     
  4 Boise State  'A'                                  3:22.00    3:28.59   2 
     1) Andy Robertson                  2) Nick Tatro                     
     3) Joe McFadden                    4) Aaron Leyva                    
  5 Boise State  'B'                                  3:28.00    3:29.99   1 
     1) Kyle Brush                      2) Wyatt Diderickson              
     3) Ryan Byrd                       4) Ryan Neumann                   
  6 Utah Valley  'B'                                  3:25.18    3:31.06   1 
     1) Jordan Peterson                 2) Brandon Yardley                
     3) Tanner Smith                    4) Tanner Charles                 
  7 Eastern Oregon  'B'                               3:30.00    3:34.59   1 
     1) Doug Benson                     2) Calvin Edward                  
     3) Zach Seely                      4) Kody Coxen                     
 
Men High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Clinton Silcock              Unattached             2.00m      2.09m    6-10.25 
  2 Roderick Townsend            Boise State            2.03m      1.99m    6-06.25 
  3 Mitch Kamstra                Unat-Northwe                     J1.99m    6-06.25 
  4 Xavier Williford             Utah State             2.04m      1.94m    6-04.25 
  5 Asa Miller                   Unattached -           2.05m     J1.94m    6-04.25 
  6 Travis Simpson               Eastern Oreg           1.98m     J1.94m    6-04.25 
  7 Austin Basterrechea          College of I           1.99m     J1.94m    6-04.25 
  8 Rolando Trammel              Boise State            1.99m     J1.94m    6-04.25 
  9 Kyle McLaughlin              Northwest Na           1.80m      1.89m    6-02.25 
 10 Andrew Galbraith             Northwest Na           1.90m     J1.89m    6-02.25 
 11 Ty Rosser                    Utah Valley            1.95m      1.84m    6-00.50 
 12 Luke Conklin                 Northwest Na           1.80m     J1.84m    6-00.50 
 13 Ryan Rosenau                 Eastern Oreg                     J1.84m    6-00.50 
 14 Adam Ruggiero                Boise State            1.88m      1.79m    5-10.50 
 -- Skyler Duke                  Utah State             2.00m         NH            
 
Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Tyler Brown                  Unattached             4.90m      4.85m   15-11.00 
  2 Luke Schafer                 Boise State            4.80m      4.70m   15-05.00 
  3 Sam Nelsen                   Utah State             4.65m     J4.70m   15-05.00 
  4 payton lewis                 Unattached             4.86m     J4.70m   15-05.00 
  5 Michael Ashton               Utah Valley            4.60m      4.55m   14-11.00 
  6 Riley O'Neal                 Utah Valley            4.45m      4.40m   14-05.25 
  7 Nathan Serrano               Boise State            4.35m      4.25m   13-11.25 
  8 Stephen Wickhamshire         Utah Valley            4.15m      4.10m   13-05.25 
  9 Marcus Pratt                 Utah Valley            4.45m     J4.10m   13-05.25 
 -- Micah Spatz                  Unattached -           4.10m         NH            
 -- Corbin Duer                  Unattached B                         NH            
 -- Mike Hurd                    Unattached             4.16m         NH            
 -- Christian Li                 College of I                         NH            
 -- Stephan Peirce               Utah State                           NH            
 
Men Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kurt Felix                   Unattached B           7.50m      7.39m   24-03.00 
  2 Travis Johnson               Utah State             6.68m      6.69m   21-11.50 
  3 Kenny Roseman                Unattached B                      6.66m   21-10.25 
  4 Rolando Trammel              Boise State            7.05m      6.56m   21-06.25 
  5 Corbin Duer                  Unattached B           7.20m      6.53m   21-05.25 
  6 Travis Simpson               Eastern Oreg           6.16m      6.33m   20-09.25 
  7 Stephen Larlee               Northwest Na           6.43m      6.29m   20-07.75 
  8 John Fronk                   College of I           6.50m      6.17m   20-03.00 
  9 Camden Gillens               Utah State             6.29m      6.15m   20-02.25 
 10 Kenneth Hamlett              Utah State             6.26m      6.04m   19-09.75 
 11 Nicholas Wilson              Unattached             6.47m      6.03m   19-09.50 
 12 Jake Gyer                    Club Walker            6.51m      6.02m   19-09.00 
 13 Richard Predmore             Northwest Na           6.29m      6.01m   19-08.75 
 14 Jon Goble                    Utah State             6.69m      5.81m   19-00.75 
 15 Tanner Clark                 Utah State             5.64m      5.78m   18-11.75 
 16 Sam Hawkins                  Utah State             5.94m      5.65m   18-06.50 
 17 Ty Rosser                    Utah Valley            5.63m      5.47m   17-11.50 
 
Men Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Travis Johnson               Utah State            13.90m     14.15m   46-05.25 
  2 Kenny Roseman                Unattached B                     13.86m   45-05.75 
  3 Jake Gyer                    Club Walker           13.10m     12.84m   42-01.50 
  4 CJ O'Neal                    Utah State            13.14m    J12.84m   42-01.50 
  5 Nicholas Wilson              Unattached            14.04m     12.78m   41-11.25 
  6 Kiana Walker                 Club Walker           13.82m     12.60m   41-04.25 
  7 Camden Gillens               Utah State            12.31m     12.18m   39-11.50 
 
Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Chase Sexton                 Boise State           18.00m     17.29m   56-08.75 
  2 Michael Cardinal             Utah State            16.71m     17.01m   55-09.75 
  3 Bryce Hall                   Utah State            16.60m     15.24m   50-00.00 
  4 Kevin Allen                  Utah State            15.10m     14.08m   46-02.50 
  5 Reid White                   Northwest Na          14.23m     13.88m   45-06.50 
  6 Mitch Kamstra                Unat-Northwe                     13.25m   43-05.75 
  7 Carson Hendryx               Eastern Oreg          13.83m     12.96m   42-06.25 
  8 Tanner Tarbrough             Eastern Oreg          12.38m     12.85m   42-02.00 
  9 Stephen Wickhamshire         Utah Valley           10.95m     11.86m   38-11.00 
 10 Roderick Townsend            Boise State           13.20m     11.77m   38-07.50 
 11 Austin Basterrechea          College of I                     11.70m   38-04.75 
 12 Sam Hawkins                  Utah State             9.61m     11.27m   36-11.75 
 -- Jeremiah Woods               Northwest Na          14.50m       FOUL            
 
Men Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Will Lohman                  Boise State           18.41m     18.25m   59-10.50 
  2 Bryce Hall                   Utah State            18.49m     17.67m   57-11.75 
  3 Matt Post                    Boise State           17.88m     17.39m   57-00.75 
  4 Carson Hendryx               Eastern Oreg          16.01m     17.24m   56-06.75 
  5 Michael Cardinal             Utah State            17.82m     16.69m   54-09.25 
  6 Trevor Barrett               Eastern Oreg          16.29m     15.58m   51-01.50 
  7 Brian Wickham                Eastern Oreg          13.95m     15.35m   50-04.50 
  8 Max Van Fossen               Eastern Oreg          13.75m     14.42m   47-03.75 
  9 Reid White                   Northwest Na          14.46m     14.33m   47-00.25 
 10 Matt Silva                   Northwest Na          13.66m     13.52m   44-04.25 
 11 Kevin Allen                  Utah State            13.93m     13.43m   44-00.75 
 12 Tyler Bruck                  Eastern Oreg          12.37m     13.42m   44-00.50 
 13 Elmer Williams               Northwest Na          13.82m     13.30m   43-07.75 
 14 Jeremiah Woods               Northwest Na          13.80m     12.07m   39-07.25 
 15 Tanner Tarbrough             Eastern Oreg                     11.25m   36-11.00 
 
Mixed 200 Meter Dash Masters
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chuck Tookey               M Boise River                       27.72  
  2 Christine Olen             W Boise River                       31.92  
  3 Jose Fuentes               M Boise River                       34.13  
  4 Lois Allen                 W Boise River                       35.11